MITCHELL: ZNOKAUTUJĘ KATSIDISA

Wojciech Czuba, Metro Sport

2010-04-29

Już 15 maja 25-letni Kevin Mitchell (31-0, 23 KO), stanie przed szansą wywalczenia pasa interim federacji WBO w wadze lekkiej. Przeciwnikiem ‘Młota’, będzie Australijczyk Michael Katsidis (26-2, 21 KO), a do starcia dojdzie na stadionie West Ham United we wschodnim Londynie.

Swoją obecność na gali organizowanej przez Franka Warrena, zapowiedziało już sporo gwiazd. Między innymi piłkarz Chelsea Joe Cole, aktor Ray Winstone, a także Frank Lampard. Hymn narodowy przed pojedynkiem, zaśpiewa urodziwa finalistka programu ‘X- Factor’ Stacey Solomon. Co o swoim majowym występie, mówi niepokonany bokser z Dagenham?

- Oczywiście, że zwycięstwo w tym pojedynku to moje marzenie. To świetnie, że będę miał tak wspaniały doping, schlebia mi również, że tak wiele gwiazd i innych znakomitych sportowców, przyjdzie zobaczyć mnie na żywo. To mnie dodatkowo zmotywuje, aby dać wszystkim wspaniałe widowisko.

Mitchell zdaje sobie sprawę, że jego przeciwnik nie ułatwi mu zadania i zrobi wszystko, aby pas WBO interim zabrać do Australii. 29-letni Katsidis, ma w rekordzie dwie porażki, które poniósł w 2008 roku, w starciu z Joelem Casamayorem i Juanem Diazem. Brytyjczyk ma na razie czyste konto i od 2003 roku, kiedy to przeszedł na zawodowstwo, wszystkie 31 pojedynków rozstrzygnął na swoją korzyść. Teraz także nie traci wiary w zwycięstwo.

- Przypuszczam, że znokautuję Katsidisa pomiędzy 8, a 12 rundą. On ma już 29 lat na karku i przeżył na ringu zbyt wiele wojen. Cały ten wielotysięczny tłum będzie za mną i jestem pewien, że go pokonam. To dla mnie prawdziwy zaszczyt iż mogę wywalczyć ten tytuł na stadionie mojej ukochanej drużyny West Ham. Z góry dziękuję wszystkim kibicom ‘Młotów’ za doping i obiecuję, że dam z siebie wszystko!