WAŁUJEW WSTĄPIŁ DO PARTII

Przemysław Osiak, allboxing.ru

2010-04-04

Życie byłego mistrza świata federacji WBA, Nikołaja Wałujewa (50-2, 34 KO) zdaje się nie znosić próżni. Poza tym, że jest czołowym pięściarzem wagi ciężkiej, 36-letni Kola próbował już swoich sił zarówno na planie filmowym, jak i w nagraniowym studio. Tym razem Rosjanin najwyraźniej pozazdrościł swojemu niedoszłemu rywalowi, liderowi ukraińskiej Kliczko Blok - Witalijowi Kliczce i również postanowił wstąpić w struktury partyjne. Jego wybór padł na Jedną Rosję – ugrupowanie Władimira Putina, posiadające obecnie większość w rosyjskiej Dumie.

Oficjalne wstąpienie Wałujewa w szeregi partii miało miejsce w piątek. Podczas ceremonii, która odbyła się w Sanki Petersburgu, pięściarzowi podarowano złote rękawice z logotypem ugrupowania. – Jedna Rosja jest dumna z przyjęcia prawdziwego zawodnika wagi ciężkiej w szeregi swoich politycznych żołnierzy” – tak decyzję Rosjanina skomentował Wadim Tiulpanow, z którego rąk Wałujew odebrał nominację na członka partii.

W trakcie trwania uroczystości, mierzący 213 centymetrów pięściarz oznajmił, że „ze sportu póki co nie zamierza odchodzić”, jednak coraz częściej spogląda w przyszłość i rozważa późniejszą działalność. Jego głównym zadaniem w partii ma być rozwój sportu młodzieżowego, a dokładniej sprawowanie opieki nad programem budowy szkółek bokserskich w każdej dzielnicy Sanki Petersburga.