DARCHINYAN CZEKA NA DONAIRE

Leszek Dudek, boxingscene.com

2010-04-02

Promotor Gary Shaw twierdzi, że mistrz WBC i WBA w kategorii supermuszej Vic Darchinyan (34-2-1, 27 KO) podpisał już kontrakt na rewanżową walkę z Nonito Donaire (23-1, 15 KO). Pojedynek ma odbyć się 21 sierpnia w Home Depot Center w Carson (Kalifornia). Obóz "Wściekłego Byka" oczekuje obecnie odpowiedzi ze strony Filipińczyka.

Gdy w lipcu 2007 roku pięściarze spotkali się po raz pierwszy, faworytem był Darchinyan, lecz ring błyskawicznie zweryfikował wszelkie spekulacje i okazało się, że szybszy i lepiej wyszkolony technicznie Donaire łatwo utrzymuje rywala na dystans i znakomicie punktuje lewym prostym. W piątej rundzie szarżujący Ormianin nadział się na kapitalny lewy sierpowy "Filipińskiego Błysku", po którym znalazł się na deskach. Nie był w stanie kontynuować pojedynku i przez kilka minut dochodził do siebie. Pojedynek został uznany przez magazyn The Ring najlepszą walką roku i zarazem największą niespodzianką.

- Vic bardzo chce tej walki - powiedział Shaw, który w przeszłości promował również Donaire. - Prywatnie przyjaźnię się z nim i całym jego teamem, więc obiecałem, że doprowadzę do rewanżu. Dzięki mnie Donaire osiągnął tak wiele. To ja załatwiłem mu walkę z Darchinyanem. Zainwestowałem w niego, zbudowałem jego karierę. Jak wy czulibyście się na moim miejscu?

- Doceniam wszystko co Gary Shaw dla mnie zrobił - oświadcza Donaire. - Dzięki niemu dostałem pierwszą walkę o tytuł, ale uznałem, że to wszystko co może dla mnie zrobić.