XLI GRAND PRIX USTI NAD ŁABĄ

Janusz Stabno, pzb

2010-03-12

W czeskim Usti nad Łabą odbywa się tradycyjny - rozgrywany juz po raz 41. - Międzynarodowy Turniej „Grand Prix”. W tegorocznej edycji tych zawodów do walk przystąpiły nasze reprezentantki, startujące w trzech olimpijskich kategoriach.

Jako pierwsza na usteckim ringu wystąpiła Ewelina Pękalska (51 kg), która w starciu eliminacyjnym zwyciężyła Shirpę Nilsson (SWE) 8:1. W następnej walce – w ćwierćfinale – Polka przegrała nieznacznie z Eleną Walendzik (GER) 5:7 i odpadła z turnieju.

Awans do półfinałowej strefy usteckich  zmagań zapewniły sobie natomiast: Aleksandra Paczka (60 kg) oraz Lidia Fidura (75 kg). Pierwsza z naszych reprezentantek zwyciężyła zdecydowanie Marian Kveladze (GEO) 13:0, a o awans do finału zmierzy się z Dong Cheng (CHN). Z kolei druga z Polek pokonała Wu Haiou (CHN) 3:0 i w starciu o finał boksować będzie z Mariną Volnovą (KZK).