WYWIAD. CHRIS ARREOLA

Redakcja, boxingscene.com

2010-02-23

Chris Arreola (28-1, 25 KO) po konferencji prasowej z udziałem  Tomasza Adamka (40-1, 27 KO) udzielił wywiadu dla serwisu Boxing Scene. Poniżej zapis rozmowy.

- O nadchodzącej walce z Tomaszem Adamkiem mówisz, to tylko następna walka. Ale czy nie jest tak, że jest bardzo, bardzo ważna walka w twojej karierze, o być albo nie być?
Chris Arreola: Ta walka nie przynosi mi żadnej dodatkowej presji, jest to dla mnie kolejna walka, taka sama jak każda inna. Oczywiście mam coś do udowodnienia, chcę aby moje nazwisko wróciło na pierwsze strony gazet. Jednak mówiąc szczerze, taką największa motywacją dla mnie do wygrania tej walki jest fakt, że Adamek jest prawdziwym mistrzem, pokonał kogo musiał pokonać, walczył z bardzo wymagającymi przeciwnikami. Teraz ja muszę zrobić to samo co on robił, pokonać go.

- Czy zgodzisz się ze mną, że ludzie nie doceniają tego co zrobił Adamek, ciągle mówią o nim np. jako o nienaturalnym ciężkim?
CA: Tak zgadzam się z tobą, on pokonał wielu dobrych pięściarzy, sprawił im wiele problemów. W ringu często miał taka przewagę, że czasem wyglądało to tak, jakby znęcał się nad słabszymi. Ale też obiecuję ci, że w walce ze mną to on będzie zagubiony, a ja będę się znęcał nad nim. (śmiech)

- Jak dla mnie wyglądasz na bardzo skoncentrowanego, wcześniej nigdy taki nie byłeś. Czy to jest efekt twoich ostatnich walk. Co się z tobą dzieje?
CA: To dlatego że naszprycowali mnie dobrymi sterydami. (śmiech) A na poważnie, to chyba wpływ mojego trenera. Ja uwielbiam ciężki trening, ale np. teraz nie muszę biegać, czego nienawidzę. Trener mnie do tego nie zmusza, za to wyszukuje mi takie ćwiczenia i zadania, które sprawiają że jestem jak dziecko na placu zabaw, po prostu nie mogę przestać się bawić. Uwielbiam ciężka pracę, ale taką która daje dobrą zabawę

- Na konferencji prasowej mówiłeś, że będziesz zrzucał wagę do 240 funtów?
CA: Tak, coś pomiędzy 240-245. (śmiech) W tej chwili ważę pomiędzy 260 a 270 funtów. Mam na przygotowania 2 miesiące, nie będzie więc problemu z wagą, 10 funtów zbije w jeden dzień. (śmiech)

- Tomasz Adamek powiedział coś co przypomina mi twoje wypowiedzi. Powiedział że lubi bitkę, walkę cios za cios, czy to wzbudza w tobie respekt?
CA: Jasne, że czuję respekt i go bardzo szanuję, widziałem jego walki, zasłużył na respekt. Tylko że pamiętaj o jednej rzeczy, czym innym jest coś mówić, czym innym robić. Vitali też mówił że będzie się ze mną bił, a cały czas uciekał, Adamek z Estrada też cały czas uciekał. Nie mam pojęcia jaka będzie taktyka Adamka kiedy wejdzie do ringu, natomiast wiem jaka będzie moja. Jestem wojownikiem, będę nacierał na niego bez końca.

- Podczas ostatniej swojej walki w Kalifornii, stoczyłeś chyba najlepsza swoją walkę w ostatnim czasie. Czy planujesz to powtórzyć?
CA: Wszystko chciałbym powtórzyć, oprócz tego że zaliczyłem deski. (śmiech) lubię walkę, lubię bić się dla publiczności, obiecuję że obejrzeniu jej, kibice boksu na hali i w telewizji HBO, będą chcieli mnie oglądać jeszcze raz.