ADAMEK: KLICZKÓW MOŻNA OSZUKAĆ

Brad Cooney, 8countnews.com

2009-12-22

Przygotowujący się do zaplanowanej na 6 lutego walki z Jasonem Estradą Tomasz Adamek (39-1, 27 KO) był ostatnio gościem audycji Brada Cooney’a z 8countnews.com. Poniżej ciekawsze fragmenty wywiadu z polskim mistrzem magazynu "The Ring".

Pojedynek z Gołotą:
- Ta walka pokazała, że mogę wygrywać w wadze ciężkiej (…) To były wielkie emocje, ale bokser musi być do tego przyzwyczajony.

Jason Estrada: - Cieszę się, że wychodzę do dobrego zawodnika, bo zapowiada się dobra walka. Czuję się jednak silniejszy i 6 lutego w Prudential Center pokażę, że Adamek dąży do walki o mistrzostwo świata (…) Estrada jest dość szybki jak na wagę ciężką, ale nie ma uderzenia. Lubi walkę w półdystansie, jednak ja nie walczę w półdystansie i będę boksował swoje.

Siła ciosu w wadze ciężkiej: - Mam więcej siły w wadze ciężkiej, czuję to na treningach. Pokazałem to w walce z Gołotą, że mogę przewrócić nawet 250 funtów.

Przyjmowanie ciosów w wadze ciężkiej:
- Uderzają mnie, ale i ja oddaję. To są cięższe ciosy, ale wolniejsze. Jestem szybszy i widzę te ciosy.

Szanse z braćmi Kliczko: - Wchodzę do ringu, by oszukać przeciwnika, nawet jeśli jest taki wielki jak Kliczko. Jeśli jesteś szybszy, możesz oszukać rywala, co pokazał na przykład Haye w walce z Wałujewem - mały z dużym może zwyciężać.