PACQUIAO LEPSZY OD MUHAMMADA ALI?

2009-12-16

Choć realna wartość ostatnich wygranych Manny’ego Pacquiao (50-3-2, 38 KO) przez niewielką grupę kibiców boksu poddawana jest w wątpliwość, dla zdecydowanej większości fanów szermierki na pięści mający w dorobku mistrzowskie pasy w pięciu (bądź siedmiu - w zależności od przyjmowanych kryteriów) kategoriach wagowych Filipińczyk to nie tylko aktualny numer 1 zestawień bez podziału na kategorie wagowe ale  także jeden z najlepszych zawodników wszechczasów.

W otwartym głosowaniu przeprowadzonym na stronie greatestever.com "Pac Man" został sklasyfikowany na 2. pozycji listy najlepszych pięściarzy w dziejach boksu, ustępując tylko Sugar Ray’owi Robinsonowi, a wyprzedzając Muhhamada Ali. Pacquiao uznany też został za lidera listy wszechczasów w wadze piórkowej (każdego boksera oprócz Robinsona przydzielono tylko do jednej kategorii wagowej).

Warto wspomnieć, że najbliższy rywal "Pac Mana" Floyd Mayweather Jr zajął 3. miejsce w kategorii lekkiej, choć trzeba jednocześnie zaznaczyć, że w porównaniu z Pacquiao miał zdecydowanie silniejszą konkurencję.