ŚWIĘTO BOKSU W ŁODZI!

Wojak, Informacja prasowa

2009-12-15

Już w najbliższy piątek, 18 grudnia, w hali łódzkiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, odbędzie się kolejna gala z cyklu "Wojak Boxing Night". Podczas gali pojedynki stoczą zarówno zawodowi bokserzy z grupy Bullit KnockOut Promotions, jak też pięściarze amatorzy z bokserskiej sekcji klubu Gwardia Łódź. Sponsorem wydarzenia jest marka piwa Wojak.

"Wojak Boxing Night" jest to cykl gal boksu zawodowego, które fanom tej dyscypliny sportowej stwarzają możliwość podziwiania walk najlepszych polskich i zagranicznych pięściarzy. Jednak w najbliższy piątek zaprezentują się także młodzi, utalentowani bokserzy amatorzy, którzy po raz pierwszy stoczą walki przed tak liczną publicznością. W przedwalkach zobaczymy pięściarzy lokalnego klubu Gwardia Łódź.

- Podczas piątkowej gali zaprezentuje się 4 zawodników z naszego klubu. To bardzo młodzi pięściarze, stawiający swoje pierwsze kroki w boksie i będzie to ich debiut. Cieszę się jednak, że od organizatorów gali otrzymaliśmy szansę i możemy pokazać dwie walki naszych zawodników - powiedział Stanisław Pisarek, trener bokserskiej sekcji Gwardii Łódź.

Najbliższa gala boksu zawodowego to także szansa, aby przyjrzeć się zmaganiom na ringu najlepszych zawodowych pięściarzy. Zobaczymy pojedynki bokserów z drużyny Bullit KnockOut Promotions, którzy stoczą walki z innymi pięściarzami reprezentującymi światowy poziom. Kibice obejrzą m.in. pojedynek Macieja Miszkinia z Danielem Regi (Węgry), Łukasza Janika z Krisztianem Jaksi (Węgry), Krzysztofa Bieniasa i Bronisla Kubina (Czechy), Andrzeja Wawrzyka z Alexem Mazikinem (Ukraina), a także Dawida Kosteckiego i Jindricha Velecy’ego (Czechy). Walką wieczoru będzie pojedynek Pawła Kołodzieja z Robem Calloway’em (USA). Stawką będzie należący do Polaka mistrzowski tytuł organizacji IBC.

- Jesteśmy przekonani, że najbliższa gala z cyklu "Wojak Boxing Night" zapewni kibicom wiele sportowych emocji. Nazwiska pięściarzy, którzy zaprezentują się w piątek przed łódzką publicznością gwarantują dobry poziom i profesjonalizm walk. Męstwo, waleczność i odwaga, a zatem cechy, które są bliskie także marce piwa Wojak, sponsora gali, zdecydowanie będą dominowały na ringu. Dodatkowym atutem wydarzenia będzie możliwość obejrzenia walk młodych pięściarzy z klubu Gwardia Łódź. Dla bokserów amatorów występ przed kilkutysięczną publicznością będzie doskonałą okazją na pokazanie swoich umiejętności i rozwój swojego talentu - mówi Maciej Partyka z Kompanii Piwowarskiej.

Bilety na galę do nabycia na eventim.pl, punktach Eventim na terenie całego kraju i w hali łódzkiego MOSiR. Transmisja gali na żywo w Polsacie Sport od godz. 20:00.