PRZEGLĄD PRASY: WIELKI TEST SOSNOWSKIEGO

Jan Ciosek, Super Express

2009-12-15

Jan Ciosek pisze w Super Expressie o nadchodzącym teście dla Alberta Sosnowskiego. To bez wątpienia najważniejsza walka w jego karierze. W piątek w Londynie "Smok" powalczy o bokserskie mistrzostwo Europy w wadze ciężkiej. Sosnowski ma na koncie aż 47 walk, z czego wygrał 44 (27 przez nokaut). Większość zwycięstw odniósł jednak nad średniakami. Dopiero niedawno jego kariera nabrała rozpędu. Najpierw sensacyjnie posłał na deski Danny'ego Williamsa, potem - mimo grypy - stoczył znakomitą walkę z Francesco Pianetą. Sędziowie wypunktowali remis.

- Jestem pewny siebie. W życiu nie byłem tak znakomicie przygotowany do walki, Włoch nie wytrzyma mojego tempa. Najpierw go wymęczę, a potem będę lał, aż padnie - zapowiada. - On już swoje osiągnął, teraz moja kolej. Pas mistrza Europy to dla mnie wymarzony prezent pod choinkę. Nie dostanę go jednak od nikogo, muszę go sobie sam wywalczyć.

- Bardzo liczę na pomoc kibiców - nie ukrywa "Smok", który ma ogromną szansę zapisać się w historii boksu jako zaledwie trzeci polski mistrz Europy (po Salecie i Jackiewiczu). Jego ambicje są jednak jeszcze większe: wierzy, że po zwycięstwie nad Vidozem przybliży się do walki o mistrzostwo świata.