WOJOWNIK JACKIEWICZ

Łukasz Furman, Informacja własna

2009-11-28

Takiej walki w Polsce jeszcze chyba nie było. Rafał Jackiewicz (35-8-1, 18 KO) i Delvin Rodriguez (24-4-2, 14 KO) to może nie Shane Mosley czy Antonio Margarito, ale dziś kibice w Ełku oglądali pojedynek równie emocjonujący i stojący na wysokim poziomie jak ci w Staples Center dziesięc miesięcy temu.

Pierwsze sześć minut wyraźnie dla Rafała, który doskonale przepuszczał lewy prosty rywala i po odchyleniu bezpośrednim prawym prostym zranił kilkakrotnie Rodrigueza. Bokser z Dominikamy wyciągnął w końcu wnioski i w rundzie trzeciej oraz czwartej pojedynek się wyrównał. Bokserzy tworzyli wielkie show, ale najlepsze było dopiero przed nami. 

W piątym starciu kolejny bezpośredni Jackiewicza zamroczył Delvina. "Wojownik" z Mińska Mazowieckiego był o krok od wygranej przed czasem, ale zabrakło mu czasu na dokończenie dzieła zniszczenia. Gdy wydawało się, że Polak zyskuje coraz większą przewagę, w szóstej rundzie nadział się na straszliwy prawy prosty w wymianie prawy na prawy. Nieprzytomny Rafał poleciał na liny, a tam Rodriguez wpakował w niego jeszcze kilka ciosów i nasz rodak bezwładnie osunął się na matę. Gdy doświadczony sędzia Eddie Cotton doliczył do ośmiu, Jackiewicz ledwo co łapał równowagę, a do gongu pozostawało jeszcze 90 sekund. To z pewnością było najdłuższe 90 sekund w karierze naszego wojownika. Pokazał jednak wielki hart ducha i bohatersko dotrwał do przerwy. Przy okazji warto zaznaczyć ringową inteligencję Polaka, który wspaniale ratował się klinczami. 

Nieoczekiwanie w siódmej i ósmej rundzie znów warunki dyktował Rafał. Na tym etapie walki doskonale wychodził mu lewy prosty, pomimo aż dziesięciu centymetrów różnicy wzrostu na korzyść Delvina. Rafał jakby spuchł w dziewiątym starciu i oddał je boksując bardzo pasywnie, lecz po przerwie znów kilka razy mocno trafił. Szczególnie lewy sierp po wyjściu ze zwarcia mógł zrobić wrażenie na sędziach i publiczności. Ostatnie sześć minut to już wojna, gdzie żaden z bokserów nie osiągnął większej przewagi.

Od zera do bohatera. Od zwyczajnego "journeymana" po oficjalnego pretendenta dla mistrza federacji IBF. Żeby sen się ziścił, Rafałowi potrzebny jest ostatni krok - wygrana ze zwycięzcą walki Isaac Hlatshwayo vs Jan Zaveck. Po tym co Jackiewicz dziś pokazał w Ełku, na pewno stać go na to...