KONIEC SPARINGÓW

Joanna Czarnik, Informacja własna

2009-09-30

Dobiegły końca przygotowania do gali w Chełmie. Pięściarze zakończyli w sobotę cykl treningowy w Lublinie. Ostatnie sparingi jednoznacznie pokazały świetną formę pięściarzy. Zapowiada się, zatem wspaniałe sportowe widowisko.

16- dniowe zgrupowanie w Lublinie, na które przyjechali we wrześniu pięściarze grupy O’Chikara Gmitruk Team dobiegło końca. Tym razem przygotowania odbywały się bez trenera Andrzeja Gmitruka, który od kilku tygodni przebywa w USA, gdzie trenuje Tomasza Adamka mistrza Świata IBF. – Zawodnicy przygotowywali się w Lublinie pod czujnym okiem dwóch doświadczonych trenerów Władysława Maciejewskiego i Ryszarda Murata. Przed moim wylotem szczegółowo omówiliśmy plan treningowy i jestem spokojny o formę swoim zawodników – zapewnia Andrzej Gmitruk.

Treningi odbywały się w świetnie wyposażonych obiektach Klubu PACO. Na zgrupowanie przyjechała czołówka polskiej grupy - Piotr Wilczewski mistrz świata TWBA, Roman Shkarupa mistrz Intercontinental WBF oraz Tariel Zandukeli, Dariusz Sęk i zawodnik Team PACO – Łukasz Maciec mistrz International BBU.

- Jestem w stałym kontakcie z trenerami, wczoraj odbył się ostatni sparing. Forma jest. Wszyscy w zasadzie już maja zrobioną wagę od kilku dni, co świadczy o ciężkiej pracy, jaką wykonali przez te dwa tygodnie – mówi Andrzej Gmitruk.
 

Na ostatni tydzień zaplanowane są już tylko lekkie treningi kondycyjne. W czwartek zawodnicy spotkają się ze swoimi przeciwnikami na ważeniu w Chełmie.


Joanna Czarnik