SHKARUPA KONTRA FURLAN

Joanna Czarnik, Informacja własna

2009-09-30

Rozpoczęło się odliczanie do wielkiego bokserskiego show. Już w najbliższy piątek w Chełmie odbędzie się 47 gala boksu zawodowej organizowana przez grupę O’Chikara Gmitruk Team. Na ringu zobaczyć będzie można czołówkę polskich pięściarzy. W walce wieczoru Roman „Lwie Serce” Shkarupa zmierzy się z Włochem, Alessio Furlanem, a stawką pojedynku będzie mistrzostwo Świata federacji TWBA.

Fanów boksu na Lubelszczyźnie czekają wielkie sportowe emocje. W piątkowy wieczór podczas gali w Chełmie na ringu zobaczyć będzie można prawdziwie wybuchową mieszankę sportów walki i tanecznego show. Ten wyjątkowy wieczór otworzy zakontraktowany na 6 rund pojedynek w wadze średniej. Znany polskiej publiczności, gruziński pięściarz Tariel Zandukeli zmierzy się z Chorwatem, Gordanem Glisicem. Tuż po nim na ringu pojawi się ulubieniec i duma Lublina – reprezentant klubu PACOŁukasz Maciec, aktualny mistrz International BBU. Jego rywalem będzie Piotr Niesporek.

Wagę ciężką reprezentować będą pięściarze ze Wschodu. Ukraiński bokser Yaroslav Zavorotny, który aktualnie przygotowuje się do ważnej w jego zawodowej karierze walki z Richelem Hersisiasem, zmierzy się w Chełmie, z Łotyszem 35-letnim Dmitrysem Basovsem. Obaj pięściarze przylecieli do Polski na specjalne zaproszenie grupy Boxing Team Poznań. Dzięki współpracy z Ryszardem Wiśniewskim prezesem BTP, fani boksu będą mogli zobaczyć w ringu pojedynek 25-letniego Kameruńczyka – Parfaita Amougui Amougou. Jego rywalem będzie dobrze znany fanom Mariusza Wacha, 25-letni Litwin Remigijus Ziausys.

Zanim jednak w ringu pojawi się Parfait, swój drugi zawodowy pojedynek stoczy Dariusz Sęk. Z młodym pięściarzem rękawice skrzyżuje były mistrz Europy w Kick-boxing a obecnie zawodowy pięściarza Pavol Garaj.

Gala boksu w Chełmie to jednak nie tylko sportowe emocje. Atmosferę przed pojedynkiem mistrza Świata TWBA - Piotra „Wilka” Wilczewskiego podgrzeje taneczna grupa Delicious. Piękne tancerki wyprowadzą do ringu polskiego pięściarza i jego rywala – Ruslansa Pojonisevsa.

Największe emocje towarzyszyć będą jednak walce wieczoru. I tu dla fanów boksu organizowali specjalną niespodziankę. – To będzie niezapomniane sportowo-taneczne show, więcej nie chcemy zdradzać – mówi Andrzej Gmitruk. – Dodam tylko, że wraz z pięściarzami na ringu pojawi się Maxi - wokalistka o elektryzującym głosie.

W tej niezwykłej oprawie odbędzie pojedynek o tytuł mistrza Świata TWBA w wadze super średniej. Aktualny mistrz Intercontinental WBF Roman Shkarupa zmierzy się z Włochem Alessio Furlanem. Pojedynek został zakontraktowany na 10 rund, a w narożniku Romana zobaczyć będzie można trenera Andrzeja Gmitruka, głównego szkoleniowca mistrza Świata IBF – Tomasza Adamka.

Honorowy patronat nad galą boksu w Chełmie objęła Agata FiszPrezydent Miasta Chełm, a organizatorem imprezy są grupa GMITRUK PROMOTION, BOXING TEAM POZNAŃ oraz O’CHIKARA GMITRUK TEAM.
Transmisja na żywo w Canal + Sport.

Joanna Czarnik