VIC CHCE NONITO

Łukasz Furman, AAP

2009-09-18

Vic Darchinyan (32-2-1, 26 KO) już od dłuższego czasu uporczywie dąży do rewanżu z Nonito Donaire (22-1, 14 KO) za pierwszą porażkę w karierze, ale dotąd nie chciał o tym słyszeć jego promotor, Gary Shaw. Wszystko dlatego, ponieważ był on w przeszłości także opiekunem Donaire'a, z którym jednak rozszedł się w mało przyjacielskich stosunkach. Zatargi z Nonito mają więc i Darchinyan i Shaw, czemu więc nie zarobić trochę pieniędzy, przy okazji wyrównując rachunków ?

Vic po nieudanej przygodzie z wagą kogucią powraca do super-muszej i 12. grudnia będzie bronić pasów WBA / WBC przeciwko Tomasowi Rojasowi (31-11-1, 22 KO). Nie lekceważy rywala, jednak już myśli co będzie po kolejnym zwycięstwie.

"Gary Shaw odwiedził mnie w Armenii, gdzie dyskutowaliśmy o mojej przyszłości. Powiedziałem mu jak bardzo zależy mi na tym rewanżu, a on chyba w końcu jest gotowy doprowadzić do niego, oczywiście na moją prośbę" - powiedział Darchinyan. Wszystko wskazuje więc na to, iż Ormianin znów zmierzy się z Filipinczykiem na początku 2010 roku.