HATTON WRÓCI DLA MARQUEZA

Łukasz Furman, boxingscene / manchestereveningnews

2009-07-24

Ricky Hatton (45-2, 32 KO) odrzucił niedawno propozycję walki z nowo kreowanym mistrzem WBA kategorii junior-półśredniej Amirem Khanem, bo jak sam przyznał, interesują go już teraz tylko duże potyczki, gdzie w grę będą wchodzić spore pieniądze. Według Erica Gomeza, zastępcy Oscara De La Hoy'i w jego Golden Boy Promotions, Ricky chciałby sprawdzić swe siły w konfrontacji z Juanem Manuelem Marquezem (50-4, 37 KO), który ma na 19. września zaklepaną potyczkę z Floydem Mayweatherem.

- Jeśli Marquez zdoła wygrać z Mayweatherem, Ricky chciałby zmierzyć się właśnie z nim. Zresztą Marquez też zabiegał o walkę z Hattonem.- powiedział Gomez.

Z kolei młodszy brat Ricky'ego, Matthew Hatton (37-4-1, 14 KO), podczas tej samej gali gdzie Marquez zaboksuje z Mayweatherem, stanie przed wielką szansą wyjścia z cienia brata, kiedy stanie naprzeciw Zaba Judah (37-6, 25 KO).

- To wielkie wyzwanie dla mnie. Judah to w końcu jeden z najlepszym bokserów ostatnich lat. To ogromny przeskok dla mnie, ale czuję, że jestem w stanie z nim wygrać. Nie będę faworytem, jednak ktoś kto wychodzi do ringu nie mając nic do stracenia może być naprawdę groźny.- stwierdził młodszy z braci.