OLOUKUN DLA BREWSTERA

Łukasz Furman, Informacja własna

2009-07-24

Jak wiadomo w czerwcu podczas gali Chagaev vs Valuev po raz drugi pod skrzydłami Sauerland Event wystąpić miał Lamon Brewster (35-4, 30 KO). Główna walka wieczoru została jednak odwołana, a wraz z nią m.in. występ Brewstera.

Były mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBO na następny pojedynek musiał poczekać kolejne dwa miesiące, ale w końcu wiadomo już z kim i kiedy przyjdzie mu się zmierzyć.

Rywalem 36-letniego Amerykanina będzie były amatorski mistrz Afryki z 2003 roku oraz olimpijczyk z Aten Gbenga Oloukun (16-1, 10 KO). Nigeryjczyk podpisał cztery lata temu kontrakt zawodowy z grupą Spotlight, czyli bezpośrednim zapleczem Universum Box-Promotion Klausa Petera Kohla. Oloukun w kwietniu stanął do walki o utrzymanie w grupie z innym niepokonanym kolegą ze stajni Manuelem Charrem. Niestety dla niego lewy hak na wątrobę w rundzie siódmej i Gbenga w jednej chwili został bezrobotnym.  Teraz ma szansę znów zaistnieć w wadze ciężkiej, jednak zwycięstwo nad Brewsterem na pewno nie przyjdzie mu łatwo. Do pojedynku dojdzie 29. sierpnia podczas gali, gdzie głównym wydarzeniem będzie starcie Marco Hucka z Victorem Ramirezem. Nadal trwają pertraktacje na temat długości walki, ale wiadomo iż będzie to osiem lub dziesięc rund.