RJJ: PO LACYM, GREEN W AUSTRALII

Piotr Momot, Australian Associated Press

2009-07-22

15. sierpnia Roy Jones junior (53-5, 39 KO) zmierzy się z Jeffem Lacy'm (25-2, 17 KO). Były pięściarz numer jeden bez podziału na kategorie wagowe nie uważa najbliższego rywala za zbyt wymagający test i skupia się bardziej na listopadowym starciu z Dannym Greenem (26-3, 23 KO). Miesiąc temu odbyła się specjalna konferencja prasowa, na której Jones i Green ogłosili, że skrzyżują rękawice pod koniec tego roku na terenie Australii.

- Danny Green to świetny zawodnik, jest wielką indywidualnością i ma ogromne serce do walki. Po tym jak pokonam Lacy'ego przybędę do Australii, żeby walczyć z Greenem. Nigdy nie miałem okazji zaprezentować się tamtejszej publiczności, dlatego jestem bardzo podekscytowany możliwością tego pojedynku. To będzie moja pierwsza walka poza USA. Będę odkrywał nowe terytorium. Udowodnię, że potrafię wygrywać także poza swoją ojczyzną.-  mówi jeden z niewielu pięściarzy w historii, którzy zdobywali mistrzostwo świata w kategoriach średniej i ciężkiej.

Żeby lepiej rozreklamować pojedynek Jones'a z Greenem, Australijczyk został zaproszony na galę, która odbędzie się 15. sierpnia. Green stoczy tam walkę o pas IBO kategorii junior ciężkiej z Julio Cesarem Dominguezem (20-4-1, 14 KO).