KHAN WYTAŃCZYŁ PAS WBA

Łukasz Furman, Informacja własna

2009-07-19

Amir Khan (21-1, 15 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Andreasa Kotelnika (31-3-1, 13 KO) i odebrał mu tytuł WBA kategorii junior półśredniej.

Pierwsza połowa walki należała nieznacznie do Anglika, który bił znacznie częściej. Ukrainiec z kolei uderzał mocniej, ale różnica szybkości sprawiała, iż rzadko jego sierpy dochodziły celu.

Gorszy w zwarciu pretendent w drugiej połowie wydłużył dystans, świetną pracą nóg "obtańcowywał" rywala i z daleko kłuł go ciosami prostymi. Broniący pasa Kotelnik nie potrafił dobrać się przeciwnikowi do skóry i tylko w dwóch ostatnich starciach nawiązał bardziej wyrównaną walkę. Po ostatnim gongu sędziowie, chyba trochę za wysoko, ocenili przewagę Khana, punktując dwukrotnie 118-111, a trzeci z nich dał wszystkie (!) rundy Anglikowi, oceniając pojedynek 120-108. Amir Khan nowym mistrzem świata!