ŚWIETNY START POLEK W IV MISTRZOSTWACH UE

Jarosław Drozd, pzb.com.pl

2009-06-28

W bułgarskiej miejscowości Parazdjik dobiegły końca IV Mistrzostwa Unii Europejskiej Kobiet w Boksie. W starciach finałowych bardzo dobrze zaprezentowały się nasze reprezentantki, które wywalczyły ostatecznie dwa złote – Karolina Michalczuk (54 kg) i Sylwia Kusiak (+81 kg) – oraz dwa srebrne medale – Katarzyna Czuba (51 kg) i Lidia Fidura (75 kg).

Największe wrażenie na fachowcach pozostawiła po sobie - tradycyjnie - Karolina Michalczuk (54 kg), która w walce finałowej nie dała swojej rywalce, Hiszpance Irene Gordo, żadnych szans zwyciężając zdecydowanie – 14:0.

Szczęśliwym dla naszej ekipy okazał się także ostatni pojedynek finałów. Walcząca w najcięższej kategorii (+81 kg), Sylwia Kusiak  zmusiła swoją rywalkę Yulię Todorową z Bułgarii do kapitulacji w 2. rundzie (RSC), zapewniając sobie złoty medal.

Niewiele do złota zabrakło Katarzynie Czuba (51 kg), która po bardzo wyrównanym pojedynku przegrała minimalnie 4:5 z Angielką Sharon Holford. Dzielnie o mistrzostwo Unii Europejskiej walczyła również w kat. 75 kg. Lidia Fidura, która w starciu z Francuzką Eriką Guerrier zaprezentowała spore możliwości, przerywając nieznacznie 3:6.

Piąty medal dla Polski zdobyła walcząca w kat. 60 kg Aleksandra Paczka, która w walce półfinałowej uległa Denitzy Eliseevey z Bułgarii 1:4.