MISTRZOWIE GÓRĄ W BIAŁYMSTOKU

PZB, pzb.com.pl

2009-06-01

43 zawodników z 14 klubów stanęło na starcie Turnieju Grand Prix o Puchar PZB, który rozegrany został w Białymstoku. Mimo skromnej obsady liczebnej zawodów trzeba dodać, że na białostockim ringu oglądaliśmy w akcji siedmiu aktualnych mistrzów Polski, z których pięciu wywalczyło pierwsze lokaty w swoich wagach.

Jednakże punktowych przegranych Michała Syrowatki z Marcinem Łęgowskim (obaj Hetman Białystok) – w finale kat. 64 kg – oraz Kamila Szeremety z Piotrem Sielawą (obaj także Hetman Białystok) – w finale kat. 69 kg – nie należy uznać za niespodziewane rozstrzygnięcia. Dla Syrowatki był to bowiem pierwszy start w nowej kategorii wagowej, w której uległ aktualnemu mistrzowi kraju w tej wadze. Natomiast Sielawa – mimo niepowodzenia podczas pniewskich IMPS – zaprezentował w Białymstoku zupełnie dobrą dyspozycję, która wystarczyła do pokonania Kamila Szeremety. Chociaż – trzeba dodać – walka była wyrównana.

Bliski pokonania aktualnego mistrza Polski Roberta Świerzbińskiego w kat. 75 kg był Norbert Dąbrowski z warszawskiej Gwardii. Do niespodzianki jednak nie doszło, a zwycięstwo zawodnika z Białegostoku, choć niewysokie, to jednak było jednogłośne.
W klasyfikacji Okręgowej zwyciężył Podlaski OZB w Białymstoku przed Warmińsko-Mazurskim OZB w Elblągu i Warszawsko-Mazowieckim OZB w Warszawie. Natomiast w klasyfikacji klubowej pierwsze miejsce zajął białostocki Hetman, przed białostockim Cristalem i Gwardią Wrocław.