KLICZKO OBRONIŁ TYTUŁ

Łukasz Furman, Informacja własna

2009-03-21

Vitali Kliczko (37-2, 36 KO) zaskakująco łatwo uporał się Juanem Carlosem Gomezem (44-2, 35 KO). Pojedynek został zastopowany minutę przed końcem dziewiątej rundy.

Po pierwszej chaotycznej rundzie, od drugiej mistrz zaczął ustawiać sobie przeciwnika długim lewym prostym. Gomez nie mógł bliżej podejść, bo albo Vitali kontrował bezpośrednim prawym, albo pracą nóg trzymał go w bezpiecznej odległości.

W piątym starciu pretendent przyjął kilka mocnych ciosów i prawa powieka zaczęła mocno puchnąć. Na początku siódmej rundy Gomez w końcu trafił dwukrotnie lewym prostym, ale już po chwili zainkasował mocny prawy Kliczki. Minutę przed końcem tej odsłony champion krótkim prawym sierpem w okolice ucha posłał Kubańczyka na deski. Ten dzielnie dotrwał do gongu, jednak jego koniec wydawał się już przesądzony. Zaraz na początku dziewiątego starcia Kliczko rozciął po zderzeniu głowami lewy łuk brwiowy rywala, za co znany sędzia Daniel Van de Wiele odebrał mu punkt. Podirytowany tą sytuacją Vitali rzucił się na zakrwawionego przeciwnika i znów doprowadził do liczenia. Gomez jeszcze się podniósł, ale kilkadziesiąt sekund później ringowy przerwał rywalizację w obawie o zdrowie Juana.

Vitali Kliczko nadal championem federacji WBC !