MECZ POLSKA - KATAR W RZESZOWIE

Marcin Szczepański, Podkarpacki OZB

2009-03-20

W sobotę 21 marca o godz. 18.00 w Rzeszowie na Hali Podpromie odbędzie się pierwszy oficjalny mecz narodowych reprezentacji Polski i Kataru.

- Mam tutaj wszystkich najlepszych naszych pięściarzy. Azjaci z Kataru są  w ringu nieustępliwi. Szykuje się twardy mecz i tym samym świetne widowisko dla publiczności.– powiedział selekcjoner polskiej reprezentacji bokserskiej Stanisław Łakomiec.

Katarczycy dotarli do Rzeszowa we wtorek. - Jesteśmy zmęczeni długą podróżą, ale cieszymy się, że już jesteśmy na miejscu. Na razie przyjechało ośmiu zawodników. Być może dojedzie jeszcze dwóch. Od tego będzie uzależniona liczba walk podczas sobotniego meczu.- wyjaśniał wiceprezydent Katarskiej Federacji Boksu, Ahmed Ziara. Reprezentacja Kataru nie po raz pierwszy gości Rzeszowie.

- Mieliśmy już okazję gościć zawodników tego kraju w ubiegłym roku, kiedy to przez dwa tygodnie przygotowywali się na obozie w Kielnarowej do Wojskowych Mistrzostw Świata na Ukrainie. Bardzo im się tu spodobało i przyjechali ponownie.- mówił opiekujący się Katarczykami, Jacek Szalacha, menedżer ośrodka WSIiZ w Kielnarowej.

Reprezentacja Polski miała przygotowywać się w Grudziądzu do rozpoczynającego się we wtorek w Warszawie turnieju im. Feliksa Stamma. - Wykorzystaliśmy obecność Kataru w Rzeszowie i ściągnęliśmy reprezentację Polski. Udało mi się przekonać Zarząd i dzięki temu możemy w sobotę zorganizować ten niezwykle ciekawie zapowiadający się mecz.- wyjaśniał kulisy organizacyjne sobotniej imprezy, wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego, Maciej Dziurgot. Reprezentacja Polski trenuje i przygotowuje się w Ośrodku Sportowym Maraton w Lubenii.

W czwartek 19. bm odbyło się ważenie przed sobotnim meczem. Pary na mecz przedstawiają się następująco:

Michał Syrowatka – Denis Lewiakow (60 kg),
Marcin Łęgowski – Mohamed Toum (64 kg),
Artur Kogut – Shadi Nabah (69 kg),
Maciej Sulęcki – Hadi Toum (69 kg),
Maciej Adamiak – Huzam Nabah (75 kg),
Krzysztof Sadłoń – Mohamed Julojew (81 kg),
Krzysztof Zimnoch – Abdurahman Ashram (91 kg)
Mateusz Malujda – Mohamed Mohsen (+91 kg).

Więcej informacji na stronie Podkarpackiego OZB www.pozb.pl.