BRAHMER NOWYM MISTRZEM EUROPY

Łukasz Furman, Informacja własna

2009-03-08

Jurgen Brahmer (32-2, 26 KO) zdobył wakujący pas EBU w wadze półciężkiej. Jego rywal, Rachid Kanfouah (29-7, 23 KO), z powodu poważnej kontuzji został poddany w piątej rundzie.

Niemiec zaczął świetnie. Pierwsze sześć minut to doskok, szybkie dwa-trzy ciosy i wyjście po uniku. Bezradny w tej fazie walki Francuz strzelał w powietrze swoimi ciosami sierpowymi, do tego zaliczył nokdaun w drugim starciu, choć trzeba też przyznać, że specjalnie zamroczony nie był.

Brahmer niepotrzebnie wdał się w regularną wojnę z byłym pogromcą naszego Dawida Kosteckiego, przez co starcie trzecie i czwarte oscylowało w granicach remisu. W piątym powrócił do wcześniejszej taktyki, bił z dystansu, dołożył kilka ciosów na tułów, potem poprawił kilka razy na górę i jedno z tych uderzeń zamknęło całkowicie lewe oko Rachida. Doświadczony sędzia Richard Davis nawet bez konsultacji z lekarzem przerwał pojedynek pod koniec piątej rundy. Decyzja jak najbardziej uzasadniona - kontuzja wyglądła naprawdę paskudnie...