BJ FLORES: 'NIE BĘDĘ WALCZYŁ Z ADAMKIEM'

Redakcja, eastsideboxing.com

2009-01-10

BJ Flores (21-0-1, 13 KO), wymieniany dotychczas jako główny kandydat do walki z mistrzem świata wagi junior ciężkiej federacji IBF Tomaszem Adamkiem (36-1, 24 KO), zaprzeczył w ostatnio udzielonym wywiadzie, jakoby był bliski starcia z Polakiem.

„Rozmawialiśmy z Main Events [promotorzy Adamka- przyp. red.] o walce już następnego dnia po pojedynku Adamka z Cunninghamem, ale nigdy nie udało się nam zbliżyć do osiągnięcia w tej sprawie porozumienia.”

Niewykluczone, że jednym z głównych powodów, dla których nie dojdzie do konfrontacji Adamka z Floresem jest fakt, iż ostatnio dość niespodziewanie zmieniły się plany dotyczące dalszej kariery Polaka- „Góral” pierwotnie miał boksować 21 marca, jednak ostatecznie okazało się, że na ringu pojawi się już 27 lutego.

„Ja potrzebuję teraz jednej walki na przetarcie.”- mówi Flores, który ostatni raz wychodził między liny w lutym 2008 roku- „Bilbordy reklamujące mój pojedynek zaplanowany na 23 stycznia są już w całym Las Vegas. Do pojedynku z Adamkiem miało dojść na początku kwietnia, co pozwalało mi stoczyć walkę rozgrzewkową. Termin lutowy nie daje mi takiej możliwości.”