RJJ - HOLYFIELD W CIĘŻKIEJ?

Redakcja, Informacja własna

2009-01-04

Wygląda na to, że dotkliwa porażka z Joe Calzaghe nie zniechęciła do boksu Roy’a Jonesa Jr (52-5, 38 KO) na tyle, by zdecydował się on zawiesić rękawice na kołku. Były czempion w czterech klasach wagowych w wywiadach dla mediów zapowiada bowiem, że chciałby stoczyć jeszcze jedną walkę, tym razem w wadze ciężkiej. Jako potencjalnego rywala Jonesa wymienia się czterokrotnego mistrza świata królewskiej kategorii Evandera Holyfielda (42-10-2, 27 KO). 

46-letni Holyfield w przeciągu ostatnich dwóch lat dwukrotnie wychodził do ringu i w obydwu przypadkach boksował o tytuł- w październiku 2007 roku uległ zdecydowanie na punkty ówczesnemu czempionowi WBO Sultanowi Ibragimovowi, a dwa tygodnie temu, w opinii większości obserwatorów, niesłusznie został uznany za pokonanego w 12-rundowym starciu z aktualnym posiadaczem pasa WBA Nikołajem Wałujewem.

Lata świetności obchodzącego 16 stycznia 40 urodziny Roya Jonesa Jr przypadają na przełom wieków XX i XXI, kiedy to zdobywał kolejne tytułu w wagach średniej, super średniej i półciężkiej. Punktem kulminacyjnym w karierze Juniora był zwycięski mecz o pas WBA kategorii ciężkiej z Johnem Ruizem.