WINKY - WILLIAMS POTWIERDZONE

Piotr Momot, Informacja własna

2009-01-04

Jak informują zagraniczne media, a także obozy obu zawodników, walka pomiędzy Winkym Wrightem (51-4, 25 KO) i Paulem Williamsem (36-1, 27 KO) jest już pewna. Do starcia tych pięściarzy dojdzie 11 lub 18 kwietnia. Do ustalenia pozostaje jeszcze miejsce rozgrywania tego pojedynku. Winky powróci zatem na ring po półtorarocznej przerwie. Ostatni raz Wright stoczył walkę półtora roku temu ulegając Bernardowi Hopkinsowi i była to jego pierwsza porażka od 1999 roku.

Pojedynek pomiędzy Williamsem, a Wrightem z pozoru wydaje się intrygujący. Dla Winky'ego będzie to wypełnienie kontraktu na ostatnią walkę na antenie HBO, którą ta stacja jest mu winna. Jest więc wielce prawdopodobne, że zostanie on po raz kolejny użyty jako stopień, po którym ma się wspinać młody Paul Williams w drodze na bokserskie szczyty.

Stawką tej potyczki będzie tymczasowe mistrzostwo świata WBO kategorii junior średniej. Teoretycznie zwycięzca tej rywalizacji będzie obowiązkowym rywalem dla Sergieja Dzinziruka. Jednak praktyka zapewne jak zwykle nauczy nas czego inego. Winky ostatni raz walczył w kategorii junior średniej w 2004 roku, kiedy po pokonaniu Shane'a Mosley'a został niekwestionowanym królem tego przedziału wagowego.