VALUEV - HOLYFIELD O WBA W CIĘŻKIEJ

Redakcja, boxen.com

2008-12-16

Już w najbliższą sobotę w Zurychu w pojedynku o pas WBA wagi ciężkiej rękawice skrzyżują dwaj nietuzinkowi zawodnicy- broniący tytułu mistrzowskiego najcięższy i najwyższy czempion boksu zawodowego Rosjanin Nikolay Valuev (49-1, 34 KO) oraz legenda wagi ciężkiej, liczący sobie dziś już 46 lat Evander Holyfield (42-9-2, 27 KO).

Wczoraj obaj pięściarze spotkali się z przedstawicielami mediów podczas otwartego treningu. 

"Jestem w znakomitej formie."- przekonywał Holyfield- "W historii pięściarstwa było tylu wspaniałych zawodników, ale żadnemu nie udało się zdobyć mistrzostwa świata wagi ciężkiej w wieku 46 lat. Spróbuję tego dokonać. Valuev być może ma swoje zalety, ale są również sprawy, które działają na moja korzyść. W sobotę pokażę, co mam na myśli."

Faworyzowany Rosjanin z szacunkiem wyrażał się o swoim rywalu.
"On jest bardzo doświadczony. Nie lekceważę go i zdaję sobie sprawę, że muszę dać z siebie bardzo dużo, by go pokonać."- powiedział mierzący około 215 cm Valuev.

Bezpośrednią relację z sobotniej gali w Zurychu (w programie poza walką wieczoru między innymi pojedynki Francesco Pianety, Madsa Larsena i Olega Platova) przeprowadzi Polsat Sport. Początek transmisji- godz. 19.15.